Jsem Zuzana Krejčí,

specializuji se na online a PPC marketing pro malé a střední firmy a e-shopy

Jak založit Firemní profil na Google  

V dnešní digitální době je důležité mít přítomnost online, a vytvoření firemního profilu na Google je skvělým způsobem, jak být viditelnější pro své zákazníky. Následující průvodce vám krok za krokem ukáže, jak založit svůj firemní profil na Google a začít těžit z výhod, které s sebou nese.

 

Krok 1: Přihlášení do účtu Google

Začněte přihlášením do svého účtu Google. Pokud ještě nemáte účet, můžete si jednoduše vytvořit nový na https://accounts.google.com/.

Krok 2: Přejděte na Google my business

Otevřete svůj internetový prohlížeč a přejděte na Google My Business. Zde klikněte na tlačítko "Začněte" v pravém horním rohu.

Krok 3: Zadání informací o firmě

Vyplňte formulář s informacemi o své firmě. Zahrnuje název firmy, adresu, telefonní číslo a kategorii podnikání. Buďte přesní a ujistěte se, že poskytujete aktuální informace.

Krok 4: Potvrďte svou firmu

Google vás může požádat o potvrzení, že jste oprávnění spravovat danou firmu. To může proběhnout různými způsoby, jako například telefonickým hovorem nebo zasláním ověřovacího kódu na uvedenou adresu.

Krok 5: Přidání dalších informací

Jakmile je váš profil potvrzen, můžete přidat další informace, jako jsou otevírací doby, fotografie a webová adresa. Tyto informace pomáhají zákazníkům lépe se seznámit s vaším podnikem.

Krok 6: Správa hodnocení a recenzí

Mějte na paměti, že lidé mohou začít psát recenze a hodnocení o vaší firmě. Během pravidelných intervalů zkontrolujte tyto zpětné vazby a odpovídejte na ně, aby zákazníci věděli, že si jich vážíte.

Krok 7: Aktualizace profilu

V průběhu času se váš podnik může měnit, a tak je důležité pravidelně aktualizovat svůj firemní profil na Google. To zajišťuje, že zákazníci mají vždy přesné informace.

 

To je vše! Po dokončení těchto kroků máte svůj firemní profil na Google vytvořený a můžete začít být viditelnější pro potenciální zákazníky ve své oblasti. Nezapomeňte využívat všech funkcí, které Google My Business nabízí, a sledujte, jak vám online přítomnost může pomoci ve zlepšení podnikání.

Kontaktujte mě

Napište mi s čím Vám můžu pomoci a já Vám do 2 dnů pošlu návrh řešení.

 

Ozvěte se mi